להזמנות: 03-6166177

ספארי טנזניה ונופש בזנזיבר בחנוכה - כשר למהדרין - תוכנית הטיול

 

תכנית הטיול

12/12 (ג') | תל אביב - קילימנג'רו (Kilimanjaro) – מניארה (Manyara)

נפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה ישירה לטנזניה. עם הנחיתה, יקבלו את פנינו נהגי הספארי המנוסים וניסע אל סיור הראשון שלנו ספארי בשמורת אגם מניארה.

.

______________________________________________________________________________________

בתחתית הבקע הסורי- אפריקני, החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת שמורת מניארה היא צפייה באריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מהחום וממטרד החרקים.

_____________________________________________________________________________________

תפילת מנחה קבלת חדרים וארוחת ערב לאחר ארוחת הערב ותפלת ערבית נקיים מפגש היכרות, הרצאה והסבר לקראת היום הבא.

ארוחת ערב ולינה ב- The Retreat at Ngorongoro או דומה ברמתו

 

13/12 (ד') | נגורונגורו (Ngorongoro) – סרנגטי (Serengeti)

בשעות הבוקר ניפגש לשחרית וארוחת בוקר במלון. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר המתייחס ליום העומד בפנינו, שעיקרו ספארי בשמורת נגורונגורו.

 

_______________________________________________________________________________________________________

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כך נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

________________________________________________________________________________________________________

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים, תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.

 

עם תום הסיור נעלה באמצעות הג'יפים בדרך תלולה ומשם נצא אל שמורת הסרנגטי, אחת מהשמורות המפורסמות ביותר בעולם. עם ההגעה לשער הכניסה נחוש מיד בשינויי האווירה... אלו הן הסוואנות האין סופיות של שמורת הסרנגטי. הסיור בשמורה יחל עוד בדרכינו אל הלודג' הממוקם במרכז שמורת הסרנגטי אך זוהי רק הכנה לקראת הימים הקרובים שיוקדשו במלואם לשמורה.

 

תפילת מנחה בכפוף לזמני השקיעה או בשמורה או במלון

 

תפילת ערבית וארוחת ערב ולינה ב-Mbuzi Mawe Serena Camp או דומה ברמתו

 

_________________________________________________________________________________

 

 

 

לאחר שחרית וארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לספארי שמורת הסרנגטי, אחת מהשמורות המפורסמות ביותר בעולם. 

14.12  (ה') | שמורת הסרנגטי (Serengeti)

הימים הקרובים יוקדשו במלואם לצפון שמורת סרנגטי שנמצאת בשיא הדרה, כולל ספארי ולינה סמוך לנהר המרה. בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים.

___________________________________________________________________________

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל שני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת הסרנגטי בטנזניה אל שמורת המסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות געייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.

__________________________________________________________________________

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת הסרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי.

בתומו של יום ניסע למלון הטבע נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.

 

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של שמורת סרנגטי.

 

תפילת מנחה כנ"ל

 

בתומו של יום נשוב למלון הטבע נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.

 

תפילת ערבית ארוחת ערב ולינה ב-Mbuzi Mawe Serena Camp או דומה ברמתו

 

____________________________________________________________________________________________

15-16/12 (ו'-ש') | סרנגטי – קרטו (Karatu) - שבת

לאחר שחרית וארוחת הבוקר, נצא לסיור משלים בשמורת הסרנגטי. נצא מהשמורה ונתחיל בנסיעה אל אזור קרטו (מניארה).

לאחר היציאה מהשמורה, ניסע לכיוון המלון ונתכונן לשבת.

תפילות וסעודות שבת מרוממות לב מתוך מנוחת הגוף והנפש טיול רגלי בשמורה (שני הלילות) ב- The Retreat at Ngorongoro או דומה ברמתו

 

 

 

 

 

 

17-18 (א'-ב') | הדזבה ודטוגה (Hadzabe & Datoga) - נופש בזנזיבר (Zanzibar)

לאחר תפלת שחרית ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר ונקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד בפנינו.

עיקר היום יוקדש למפגש מרגש עם אורחות חייהם של שבטי הבושמנים המנהלים אורח חיים מסורתי, שטרם פגעה בו הקדמה. בנסיעה בדרכי עפר משובשות נגיע לאזור בו חיים השבטים הקדומים, עם כניסתנו לאזור יצטרף אלינו אנתרופולוג מקומי שחקר וחי תקופה עם בני השבטים, שילווה אותנו ויהיה החוליה המקשרת בינינו לבין בני השבטים.

 

שבט ההדזבה (Hadzabe) ושבט הדטוגה (Datoga) הנם השבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה להם היסטוריה מתמשכת של אלפי שנים. כ- 1000 איש נותרו מההדזבה. שבטים אלו, החיים ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, הם שבטים נודדים, ללא בית קבוע – הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב בקיץ. בתקופה הגשומה, הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 20-30 איש, חיה בקרבת עדרי חיות - הנשים מלקטות והגברים ציידים בעזרת חיצים מורעלים כבימי האדם הקדמון. שבט ההדזבה, מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.

בני שבט הדטוגה הידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. לבושים כשלגופם גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהם בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי ולבושות בגדי עור יפיפיים.

 

לאחר הביקור, נמריא אל זנזיבר, שם נבלה את שני הלילות הבאים.

 

האי זנזיבר, השוכן כ-37 ק"מ מחופיה של טנזניה, הוא חלק ממדינת טנזניה. האי מציע למבקר בו טיול ביער גשם ירוק וקדום, יער עצי מנגרובים, חולות לבנים ויפהפיים, שוניות אלמוגים מדהימות ומים כחולים וצלולים. זנזיבר הוא גם ביתם היחיד של קופי קולובוס אדומים. ליבה החברתי, הכלכלי והתיירותי של זנזיבר הוא "עיר האבן" העתיקה, המלאה בסמטאות צרות, מגדלים עגולים, דלתות עץ מגולפות ומסגדים יפהפיים.

האי זנזיבר ידוע גם בכינויו "אי התבלינים", בזכות התעשייה העיקרית שבו הכוללת בעיקר קינמון, פלפל, אגוז מוסקט, וניל וציפורן.

זנזיבר הוא מקום אידיאלי לחובבי דיג, צלילה, שחייה או שיזוף על החוף.

 

לינה במלון Fruit & Spice Wellness Resort Zanzibar (חדר Deluxe) או דומה ברמתו

 

 

19/12 (ג') | זנזיבר - תל אביב

נהנה מהיום האחרון בזנזיבר ובשעות הצהרים נצא אל שדה התעופה של זנזיבר, לקראת הטיסה לתל אביב.