להזמנות: 03-6166177

המסע לארץ האינקה – פרו 2017 - התכנית המלאה של המסע

המסע לארץ האינקה - ואגן האמזונס 9 ימים – פרו 2017

היום 1 -   יום שני  - לימה  -  פוארטו מאלדונדו - נהר הטאמבופאטה.

נחיתה בלימה (Lima), ניסע משדה התעופה למלון וננוח מהטיסה הארוכה.

בבוקר נצא ישירות בטיסה לעיר פוארטו מאלדונדו Maldondo Puorto  השוכנת באגן האמזונס        AMAZONAS אחד האזורים הפראים בעולם, חווית הג'ונגל יערות הגשם של האמזונס היא חוויה עוצרת נשימה: "אוקיאנוס של צמחיה" שבו חיים מינים רבים יותר של חיות בר מאשר בכל אזור אחר על פני כדור הארץ, ותוכלו לצפות בו בקופים ובתוכים באלפי מינים של פרפרים, במקום– 900 מינים של ציפורים ומגוון עצום של עצים וצמחים. השמורות הלאומיות של אגן האמזונס מגינות על החי והצומח, ויש בהן אזורים בלתי נגישים שמתגוררים בהם שבטים מקומיים, הרחק מהרעש וההמולה של המאה ה- 21 .נצא בנסיעה של 45 דק' ולאחר מכאן נצא בשייט לארוך נהר הטאמבופאטה )TAMBOPATA )45 דק'. את הלילה נעשה בלוג' של שבט הנייאפה. "Niape - Baawaja Expedition" www.tambopatatourism.com/en

יום 2  - יום שלישי  -   נהר הטאמבופאטה – קיר התוכים

היום נצא לסיורים שונים, האטרקציה המרכזית היא קיר התוכים שם נצפה בממלכת התוכים של הגו'נגל. נלמד להכיר את עורך החיים בלב הג'ונגל ואכרות של מאפייניו השונים, בעלי חיים מני צמחים שונים, ועופות נדרים. את הלילה נעשה בלוג'.

היום 3   - יום רביעי -  נהר הטאמבופאטהטראס צ'ימבוטס.

היום נצא לסיורים שונים, האטרקציה המרכזית נלמד להכיר את עורך החיים בלב הג'ונגל ואכרות של מאפייניו השונים, נבנה רפסודות ונשוט בנהרות הפראים בזמן ששקיעת השמש שמלווה  אותנו  בגדות הנהר בעלי חיים ומני צמחים שונים, ועופות נדרים. את הלילה נעשה בלוג'.

היום 4   - יום חמישי - נהר הטאמבופאטה - פוארטו מאלדונדו – קוסקו.

היום אנחנו נפרדים מהג'ונגל וטסים לעיר קוסקו (CUSCO) - השוכנת בגובה 3,400 מטר מעל פני הים. בעיקר בשל כך שקוסקו היא בירת אימפריית האינקה (Inka) העתיקה בעלת השפעה רב עוצמה ברוב חלקי היבשת הדרום אמריקאית. נכיר את כישרונם של בני האינקה להקים את מבניהם בהרמוניה עם הסביבה ההררית במחוז האנדים הציורי. כל האזור התברך בנוף יפהפה המנוקד בשרידים עתיקים של מקדשים ומצודות שהמרהיבה ביותר בהם היא המאצ'ו פיצ'ו. העיר הוכרזה בשנת 1983 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. היום זה זמן למנוחה ובעיקר הסתגלות לגובה.

יום 5  - יום שישי – קוסקו – ראפטינג דרגה 2.5 נהר האורבמאמבה – קוסקו.

אחרי ארוחת הבוקר נצא היום למסע ראפטינג מאלף בנהרות הרי האנדים, (הרפטינג בדרגה 2.5 המאפשר לכל אדם בבריאות תקינה לעלות על הסירה ולעבור את הנהר)  נחזור לפני השבת קודש לערוך את השבת בבית חב"ד קוסקו. 

 

היום 6 -  שבת בקוסקו – סיור רגלי בעיר.

שבת קודש בבית חב"ד תפילות וסעודות. במוצ"ש נצא לסיור רגלי בעיר קוסקו.  למעונינים לעלות ברגל  שעה הליכה לפסטיבל (האינטי ריימי (בקצ'ואה: Inti Raymi; פסטיבל השמש הוא פסטיבל המתקיים מדי שנה ב-24 ביוני במבצר סקסאיוומאן שבעיר קוסקו. פסטיבל זה הוא החשוב מבין פסטיבלי האנדים והוא השני בגודלו באמריקה הדרומית (הראשון הוא הקרנבל הברזילאי בריו דה ז'ניירו [מסלול הפסטיבל יהיה רק במסלול השלישי ב19 יוני – 27 יוני ]

 

היום 7 – קוסקו – העמק הקדוש -  פיסק – אורובמבה - סאלינרס מאראס מוראי  - קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד האתרים המרשימים של העיר, חומת האבנים האדירה בסאקסוואמן, "השיניים של הפומה" שנמצאים בה מבנים צבאיים מרשמים של בני האינקה, ומשם ניסע ל"עמק הקדוש" (THE SACRED VALLE) ונבקר בשוק של פיסאק (Pisac)  הצבעוני והמיוחד של יום ראשון. בשוק מוכרים פירות, ירקות, עבודות קרמיקה, שטיחים ועוד הרבה אומנויות נפלאות. בצהריים ניסע בעמק המקסים אורובמאבה (Uroubamaba) לאורך נהר הוילקנוטה (Vilcanota) הפראי. נעשה את דרכנו לאחד מפניני היופי של האזור "סאלינרס מאראס מוראי" (SALINERAS MARAS MORAY), טרסות המלח על מרגלות ההר בנוף עוצר נשימה. חזרה לעיר קוסקו.

היום 8 -  קוסקו - מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

היום נבקר בעיר האבודה באחת משבע פלאי תבל, המאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), עיר שהייתה מוסתרת מאות שנים והתגלתה על ידי ארכיאולוג בשם חיראם בינגהם בשנת 1911. מאצ'ו פיצ'ו היא הסמל המוכר ביותר של בני שבט האינקה. נעלה להרים ברכבת "בדרך האינקה", נבקר באחד האזורים הפראיים בעולם דרך הרי האנדים הגבוהים ונהרות הפרא, נבקר ביערות העננים ונגיע לאתר המפורסם המאצ'ו פיצ'ו, העיר שהתגלתה בתחילת המאה ובא אוצרות ארכיאולוגיות ומסתורין אין סופי. נקבל הדרכה במקום, נסייר כל היום כולו באתר הקסום. לקראת הערב נחזור לעיר קוסקו לארוחת ערב עשירה ומהנה.

היום  9 -  קוסקו - לימה

היום נצא חזה בדרכנו לעיר הבירה של פרו – לימה אם יהיה זמן נוכל לבקר במוזאון אחד ובמרכז העיר, את ארוחת הצהריים נערוך בבית הקהילה היהודית בלימה לפני ה טיסה חזרה הביתה