להזמנות: 03-6166177

חופשת קיץ 2017 בברדונקיה איטליה - טיולים באזור

אפשרויות לטיולים באיזור: סביבה זו משופעת טיולים רבים מעניינים מאוד ומגוונים מאד. היסטוריה, אקסטרים, אטרקציות, ונופי עד, בחרנו במספר טיולים, מהם נבחר את הטובים והזמינים ביותר בהתאם למזג האוויר והאפשרויות.

אגם מגורה ואיי בורמיאו (הנסיכים): האגם השלישי בגודלו באיטליה ואולי היפה ביניהם. ניסע לעיירה סטרזה היוקרתית השוכנת לחוף האגם, ובה שפע חנויות וגנים מוריקים, לאחר סיור מקיף נצא בהפלגה לעבר האיים נתחיל בגדול והיפה שבהם איזולה בלה או בתרגומו "האי היפה", נבקר בארמון הנהדר השייך למשפחת בורמיאו המוקף גנים מרהיבים נסייר בסימטאותיו הציוריות של האי נשוטט בין הדוכנים ומשם באם יאפשר הזמן נמשיך לאי השני אי הדייגים, נחזור דרך חופי האגם המקסימים למלוננו. טיול יפהפה!

טיפ! איזולה בלה האי האיטלקי הקטן היפה ביותר.

טורינו: במרחק כשעה מברדונקיה שוכנת טורינו המכונה "פריז של איטליה" הראויה בהחלט לתואר וזאת בשל בניניה וארמונותיה בסגנון הבארוק, הגותי, הכיכרות היפות שלל חנויות הפאר מרכזי הקניות, ונהר הפן החוצה אותה. יש בעיר משהו מיוחד המושך אליו אנשים מכל עבר, רכבל העולה לטירה המשקיפה אל פני העיר המוזיאון המצרי מתקופת הפרעונים, מוזיאון הרכב המפורסם (אטרקציה לכל הגילאים) וכמובן הביקור המרגש בשרידי הקהילה היהודית שחוותה ימים יפים יותר, כולל ביקור בבית הכנסת המרשים (נשתדל לא לשכוח את העיקר...קניות קניות וכו') טיפ! מוזיאון הרכב – אטרקציה לכל הגלאים 400 כלי רכב עתיקים החל משנת המצאת הרכב הראשון.

 

גנבה בשוויץ ואנסי בצרפת: ניסע בדרך האלפים של סאבויה לאנסי המכונה ונציה של האלפים עירה מקסימה השוכנת לחופי האגם בשם זה. כינויה "ונציה" בשל התעלות הרבות החוצות את רחובותיה, נסייר על גדות האגם התוסס מהמון תיירים הנוברים בחנויות הפאר בעלי השיק הצרפתי או יושבים בפונדק או בראסרי , נטפס לטירה הבנויה כארמון וממרפסת הטירה נשקיף על גגותיה האדומים של העיר הנפלאה, נעשה שיט על האגם ונהנה מכל רגע. משם כחצי שעת נסיעה ואנו בג'נבה שבשוויץ העיר עם הניחוח הבינלאומי בו שוכנים משרדיהם של האומות המאוחדות, נסייר סביב לאגם המרשים, בגן השעון ובמזרקה שעל האגם , וביקור ברחוב התכשיטים והשעונים ההומה (באשר לשיט נחליט האם לעשותו פה או באנסי) הטיול חובה!

המסע למטאהורן: המסע לקרחוני העד לגבוהים שבהרי האלפים האמת שהאיזור מלא במראות העד הללו ואנו נבחר את הטוב שבהם, אפשרות אחת! המסע לחבל אאוסטה לעיירה היפהפיה שלמרגלות המטאורן (גובה 4,410 ק"מ) מסעינו עובר בינות להרים גבוהים, מפלים שוצפים, וקרחוני עד, מנהרות ומעברי הרים נישאים, נעלה ברכבלים לחזות ביפיו של ההר הנמצא חציו בשוויץ מראות אדירים, אפשר להגיע עד לגובה של 3,490 ק"מ) מדהים! אפשרות שניה! מונט בלאן ושאמוני: נצא לבקר במונט בלאן ובשאמוני שלמרגלותיו המונט בלאן שגובהו 4850 הוא הגבוה שבהרי האלפים, נעלה לארמון הקרח הנישא, נעלה ברכבל אל הגובה שיתאפשר באותו יום – וכמובן סיור בשאמוני הנהדרת שלמרגלותיו, כל מילה אודות פלא תבל זה מיותרת!

חבל פיאמונטה: יום של מראות נוף שובי עין, אך גם נוסטלגיה, ובעיקר התרפקות אל העבר היהודי, חבל פיאמונטה מפורסם באלפי עיירות ציוריות, בעבר היו עשרות קהילות שחיו ושגשגו בעיירות אלו, ביקורינו יתמקד במספר עירות יפיפיות ובהם עבר יהודי מפואר, ניסע לאורך דרך היין הרומנטית של פיאמונטה נשתדל לסור לאחד היקבים בסביבה, בין השאר נגיע ל"אסטי" המפורסמת בה חיה ושגשגה קהילה יהודית שחרבה, נהלך בסימטאות קסומות מימי הבינים ונבקר בבית הכנסת היפה שנותר לפליטה כשבתוכו מוצגים חפצי יודיאקה. אך גולת הכותרת בטיולינו זה הוא הביקור בעיירה קאזלה מונפרטו שלגדות הנהר פו. נבקר בבית הכנסת הנהדר והגדול הנחשב ליפה ביותר באיטליה שהאולם שלו מקושט בעיטורי זהב בסגנון הרוקוקו עד היום עורכים עשירי היהודים באיטליה את חופתם בבית הכנסת מפואר זה כשלצידו מוזיאון האורות ובו חפצי יהודים אוטנטים, התרגשות עד דמעות.

מילאנו: מילאנו בירת האופנה העולמית: נבקר בכיכר הדואומו המרשימה, גלריית החניות היוקרתיות על שם ויטוריו עמנואל, בית האופרה לה סקאלה די מילאנו ונראה את פיסלו של לאונרדו דה וינצ'י הניצב לידו. במילאנו קהילה יהודית גדולה ובתי כנסת רבים.

 

עוד אפשרויות:

ביקור באקסלהבן, אגם בורגה, לאורן, תעלה הסוויאר ספינות העולות לסכר ונוחתות בצידו השני, ביקור בגרנובל בירת האלפים של דופינה שבצרפת, רכיבה על סוסים בהרים, מערת נטיפים, רכבת הכורים ועוד. שימו לב! למשפחות הבאות עם ילדיהם, שפע של אטרקציות בעיירה עצמה, פארקים, גני שעשועים, מגרשי ספורט, רכבלים, אופניים, רכיבה על סוסים, פארק חבלים, אומגה, שיט בקנו, ראפטינג רחצה באגמים, ומפל מים שוצף כיף לכל גיל. כמו כן בעיירה אגם מקסים שרבים המטיילים סביבו.