- סדרת טבע פראי -

טַנְזַנְיָה

מקום מרתק המציע תצפית בלייב על עולם החי לצד נופים מדהימים האינסופיים, שבטים עתיקים ומקומות שהציוויליזציה עדיין לא הגיעה לשם. אפריקה במלא הדרה

אפריקה במלוא הדרה

טבע פראי

הפארק הלאומי סרנגטי משתרע על יותר מ 14,000 קמ"ר, והוא מכיל עולם חי עצום של מליוני פריטים. ביקור בשמורה מאפשר הצצה נדירה לגלגל החיים המדהים שמתקיים שם.

"הגבהה" בסרנגטי?

אווירה דתית

כמסורת "מעגלי נופש", גם בלב ערבות השמורה, המטיילים יזכו לחוויה יחד עם הקפדה מושלמת על כל הידורי הכשרות, תפילות במניין עם ספר תורה ואווירה יהודית תואמת. 

מקלחת בספארי?

לינה איכותית

למרות המיקום של הטיול והלינה בלב השמורה, אנחנו דואגים למקומות לינה איכותיים, עם כל הדברים הנצרכים לחיים מודרניים – החל מהמיטה הנוחה ועד קליטה סלולארית מלאה.

טנזניה בעונת ההמלטות – כשר בטיסה ישירה

בספארי זה תיהנו ממטבח איכותי מוקפד וכשר שישלב בתוכו אוכל ישראלי ואוכל מקומי, ארוחות בוקר עשירות, ארוחות צהרים ארוזות וארוחה ערב בשרית, שבת כהלכתה. האוכל מוכן במטבחים שמותאמים לדרישות הכשרות הכשרה, כלים, ומוצרי מזון כשרים למהדרין, הכנת ארוחות הערב והבוקר וארוחת הצהריים הארוזה בהשגחה צמודה של משגיח כשרות מהארץ ותחת השגחה מהודרת. תפילות כסדרן במנין עם ספר תורה. 

זו תקופה יוצאת דופן לחובבי טבע, עונת ההמלטות הגדולה של עדרי הגנו בשמורת סרנגטי. החל מנובמבר, במהלך עונת הגשמים הקצרה, מוריקים המישורים מעשב ופריחה מרהיבה. עדרים עצומים חוזרים מהצפון לאחר נדודים של כ-7 חודשים. בין החודשים ינואר עד מאי מכסים כ-2.5 מיליון בעלי חיים את מישורי העשב של הסרנגטי – עדרי גנו, זברות אנטילופות להקות של אריות, ברדלסים, תנים, שועלים, צבועים ועוד… העדרים נעים לאיטם בעקבות הגשם. שלושת השבועות הראשונים של חודש מרץ מהווים את אחת מהתקופות החשובות ביותר בסרנגטי – זוהי עונת ההמלטות של הגנו. אז מתרכזות אלפי נקבות במישורי העשב הנמוך, עד 8,000 עגלים נולדים מידי יום. הטורפים ואוכלי הנבלות זוכים לשפע של מזון והמטיילים זוכים לחוויות מרגשות שלא ניתן לתאר אותן אלא אם נמצאים "בשידור חי" בעת ההתרחשות. זוהי הזדמנות יוצאת דופן לשוחרי הצילום, הטבע ובעלי החיים לצפות במגוון העשיר של בעלי החיים, הנופים והטבע הבראשיתי.

ספארי בשמורת סרנגטי

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

כותרת גדולה מעניינת וייחודית

בואו ליהנות מחוויה ייחודית של ספארי מלא ומרתק: נבקר בשמורת הסרנגטי, נצפה בעדרים הגדולים בהגיעם אל מרכז השמורה לאחר מסע נדידה ארוך ומייגע מאיזור המארה אל מרכז הסרנגטי.

יום מלא יוקדש לספארי מרתק בלב לועו של מכתש הנגורונגורו ובנוסף נפגוש בשבטים המקומיים.

זו ההזדמנות שלכם לחבור אלינו לעוד טיול בוטיק מבית 'מעגלי נופש'

גלגל חיים אין סופי של כל סוגי החיות שרק מלראות אותן באזור מחייתן אפשר ללמוד באופן הכי מובהק את דברי חז"ל "לעולם לא ראיתי שועל חנווני". הכל מתקתק כמו שעון שוויצרי מאז בריאת העולם לכולם יש מים ומזון וגלגל החיים סובב.

מאז היינו ילדים תמיד ריגש אותנו עולם החי – גן חיות, ספארי או איזו חיית מחמד שגידלנו בבית, תחשבו כיצד אתם מטיילים כעת בספארי הגדול בעולם ללא גדרות, ללא עובדי הגן ללא התערבות חיצונית, הכל מתנהל כאן טבעי ('הטבע' בגימטרייה 'אלוקים') עולם חי על כל גווניו וכל אחד אוכל את אכלו בעיתו. כל אחת מהחיות הבהמות והעופות ותפקידה המיוחד לה בטבע.

- גסטרונומיה -

שף מלווה ורב מכשיר ומשגיח יתלוו למסע. 
לאורך כל המסע יוכשרו המטבחים עבור הקבוצה ויוכנו על מנת לאפשר לאכול אוכל כשר למהדרין: ארוחות בוקר וערב מגוונות וחמות, ארוחת צהרים ארוזה לטיולים, פירות ומאפים בשפע.
תופתעו לגלות שבלב הסוואנה תזכו לארוחה חמה עשירה ומזינה
וכשרה כל הדרך לצלחת.

שף בינלאומי

סדרת קינוחים מוקפדים

מעוררי תיאבון

לינה בלב השמורה

בלב השמורה הקסומה, בהרמוניה מושלמת עם הסביבה, נבנו מקומות לינה (לודג'ים) עם תחושת ביטחון ופינוק מושלם. אל תתנו למראה החיצוני להטעות אתכם, כשתיכנסו לתוך הלודג' תגלו את מיטב הקידמה בכל פרט.

"נופים בראשתיים, שלווה בלתי נתפסת"...

טנזניה

תנאים מושלמים

נכון, אנחנו אכן בלב שמורה פראית, אבל הלודג'ים נבנו מתוך מחשבה שבסוף יום הטיול, תוכלו לשכשך בבריכה, לטבול באמבטיה חמה, ולתקשר עם העולם דרך WIFI וקליטה סלולרית מלאה.

חדרים מפנקים

כשתכנסו לחדרים, תופתעו לגלות את מיטב המודרנה מכל פינה. כן, כשמהחלון אתם רואים את המרחב האין-סופי של הספארי, אתם יכולים לשכב במיטה מפנקת, לגלוש ברשת וליהנות משירות חדרים מושלם.

שירותים למטייל

מטבע מקומי: שילינג טנזניה

שער יציג: 1 ש"ח - כ-600 שילינג

חשמל

220w (דרוש מתאם בריטי)

מזג אוויר:

נאה, אפשרות לגשמים קלים בלילות

משך טיסה

6 שעות

שפה מקומית:

סוואהילית

שעה מקומית

1+ מישראל

תכנית טיול

תל אביב – קילימנג'רו (Kilimanjaro) – הפארק הלאומי ארושה (Arusha National Park) -מאנירה

ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונצא בטיסה לנמל התעופה קילימנג'רו בטנזניה. עם הנחיתה יקבלו את פנינו נהגי הספארי ונצא לספארי ראשון בטנזניה בשמורת ארושה.

למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha national Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן- שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; אגמי מומלה; בצפון השמורה, משמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.

בתום הספארי, ניסע אל הלודג' ונתארגן לארוחת הערב.
ארוחת ערב ולינה באזור מניארה

ביקור בשבטי הדזבה, דטוגה ואירקו – שבת

בתום ארוחת הבוקר נצא ליום שבו נחווה את התפתחות משכנות האדם: משבט הדזבה, הנעזר במערות ובחללים בגזעי באובב בעונה הגשומה ובסוכות מצמחים מקומיים, אל שבט המסאים הבונה את בקתותיו מענפים עליהם מורחים בוץ וגללים; ועד לשבטי הבנטו (דטוגה, אירקו) הבונים בקתה מלבנית מלבנים עשויות בוץ.

עוד נתוודע למורכבות, לקשיים וליצירתיות הנדרשת, בנדידות השבטים בשבר הסורי-אפריקני.

שבט הדזבה (Hadzabe) ושבט דטוגה (Datoga) הם מהשבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה ולהם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלפי שנים.

משבט הדזבה נותרו כ-1000 איש. בני השבט חיים בעיקר ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, ללא בית קבוע – בתקופה היבשה הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב. בתקופה הגשומה, הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 20-30 איש. נשות השבט מלקטות פירות ושורשים אכילים ואילו הגברים צדים בעזרת חץ וקשת כבימי האדם הקדמון. שבט ההדזבה מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.


בני שבט דטוגה ידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. גברי השבט נודדים עם עדרי הצאן והבקר בין צפון המדינה לדרומה, בחיפוש אחר שדות מראה. הנשים נשארות בבית ומגדלות את הילדים. חלק מהגברים עוסק בנפחות זעירה – תוך דקות ספורות הם מתיכים מתכות קלות ובעזרת פטיש וסדן מכינים ראשי חיצים ותכשיטים שונים, אותם יחליפו עם בני שבט הדזבה תמורת עורות בעלי חיים או דבש. הגברים לבושים גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהם בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי ולבושות בגדי עור יפהפיים. לשבט מבני קבע עשויים מלבני בוץ ותבן.

 

שבט אירקו הוא שבט בנאים המתמחה בייצור לבני בוץ, אותן הם שורפי בתנורים ענקיים, הבנויים מאותן לבנים עצמן. 

האירקו נדדו מאתיופיה דרומה בשל התנכלויות מצד השבטים שם, עד שהגיעו למרחבי רמת הנגורונגורו, שם הם סבלו משבט המסאים, שנהג לעשות פשיטות ליליות ולבזוז את הבקר של האירקו.

הפתרון היה בניית בקתות מיוחדות.

בתחילת הסיור, מדריך משבט אירקו יספר לנו על ההיסטוריה של השבט ויסביר לנו על תהליך ייצור הלבנים. אנו נצא איתו לסיור בו הוא יראה לנו מחצבת קרקע מרשימה, בה גברים מהשבט מכינים בידיים קרקע ללבני בוץ ושורפים אותן בתנורי ענק. זה המקום להיזכר בכתוב בהגדת פסח ״תבן אין ניתן לעבדיך ולבנים אומרים לנו עשו״… ואכן, העשב מוסיף לחסינותה של לבנת הבוץ.

 

בתום הסיור במחצבה נמשיך ונראה את השדות אותם מעבד השבט ובו הם מגדלים תירס, קסאווה ועוד. בסיום הסיור נגיע אל אחד מבתי השבט, נשמע מעט מהמוזיקה המסורתית ונחזה בריקוד קבלת הפנים של בני השבט.

אל הלודג' בו אנו לנים נגיע כמה שעות לפני כניסת השבת להתארגנות וקבלת השבת. ננוח בלודג' על דופן הבקע הסורי אפריקני, נצא לסיורים רגליים וניהנה מהאזור הקסום ומהמנוחה.

 

ארוחת ערב ולינה (2 לילות) באזור מניארה

 

 

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater) – שמורת סרנגטי (Serengeti National Park)

בשעות הבוקר נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו, ביקור בלב ליבה של קלדרת הנגורונגורו.

 

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

 

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.

 

בתום היום נגיע אל הלודג' הממוקם בשמורת הסרנגטי, שם נלון.

ארוחת ערב ולינה בשמורת הסרנגטי

 

שמורת סרנגטי (Serengeti National Park)

היומיים הקרובים יוקדשו במלואם למרכז ודרום שמורת הסרנגטי.

 

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. בתקופה זו, עדרי הגנו, הזברות, צבאי תומסון וגרנט, אימפלות ועוד נודדים אל דרום ומרכז שמורת סרנגטי, שם צומח כעת עשב טרי. חודשים אלו הם עונת ההמלטות של נקבות הגנו וסביב העדרים אפשר לראות להקות של טורפים המחפשים את העגלים שזה עתה נולדו ומהווים טרף קל. זהו מעגל החיים במלוא עוצמתו.

 

את ארוחות הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העוצמתי.

בתומו של יום נגיע אל המלון, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.

 

ארוחת ערב ולינה (2 לילות) בשמורת סרנגטי

מישורי נדוטו (Ndutu) – כפר מסאי (Maasai)

היום האחרון בו נסייר בשמורת סרנגטי ונתרכז בדרום שמורת הסרנגטי, מישורי ההמלטות בנדוטו.

לקראת אחר הצהרים ניפרד מהשמורה וניסע אל הלודג' באזור מניארה.

בדרכנו נבקר במאניאטה (כפר אותנטי) ניהנה מביקור מרתק באורח חייהם של שבט המסאי.

 

סימן ההיכר הבולט של בני שבט המסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום שבט המסאי כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט המסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב מהבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“ אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם.

בטקס זה הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, כשהם מפגינים בכך את חוזקם, ובעקבות כך את התבגרותם. בני שבט המסאי חיים במניאטה, כפר קטן המהווה את המרכז הרוחני והחברתי של בני השבט.

 

בתום הביקור נמשיך בנסיעה ונצא מאזור השימור נגורונגורו.

ארוחת ערב ולינה באזור מניארה

הפארק הלאומי ארושה (Arusha National Park) – נמל התעופה קילימנג'רו (Kilimanjaro) – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לספארי אחרון בטנזניה, בשמורת ארושה.

 

למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha national Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן- שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; אגמי מומלה; בצפון השמורה, משמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.

 

עם תום הסיור ניפרד מטנזניה וניסע לכיוון שדה התעופה קילימנג’רו, משם תצא טיסתנו חזרה הביתה.

החופשה שתמיד חלמתם עליה
כבר לא חלום

זו ההזדמנות שלכם לחבור אלינו לעוד טיול בוטיק מבית 'מעגלי נופש'.

הניסיון שלנו עושה את ההבדל – בבחירת מקום הלינה, בשירות המפנק מתוך פרפקציוניזם שאין דומה לו, בתכניות ובתכנים שאנו מכינים עבורכם, לחופשה חלומית אמיתית, יחד עם חוויה קולינרית מהודרת ומותאמת לאורחינו.

לקבלת מידע והצעת מחיר, אנא מלא את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם
wd

contact

כדגכלךלמ דגחכמ ךלדגכ

סגירה